Святая великомученица Екатерина - икона

Святая память великомученицы Екатерины совершается 7 декабря. Её славное жизнеописание можно прочесть на странице сайта:  Житие и страдание великомученицы Екатерины

Молитва великомученице Екатерине

Святой великомученице Екатерине молятся о хорошем женихе, благополучном замужестве и прибегают к её помощи в трудных родах.

А также этой дивной святой молятся о благом разрешении самых разных жизненных ситуаций. Святая Екатерина помогает всегда! Главное, молиться от всей души и с горячей верой.

Тропарь (главная молитва)

Добродетельми, яко лучами солнечными, просветила еси неверныя мудрецы, и, якоже пресветлая луна ходящим в нощи, неверия тьму отгнала еси и царицу уверила еси, вкупе же и мучителя обличила еси, богозванная невесто, блаженная Екатерино, желанием востекла еси в Небесный чертог к прекрасному Жениху Христу, и от Него царским венцем венчалася еси: Емуже, со Ангелы предстоящи, за ны молися, творящия пречестную память твою.

Кондак (вторая главная молитва)

Лик честный Божественне, мучениколюбцы, воздвигните ныне, почитающе всемудрую Екатерину, сия бо в тризнищи Христа проповеда и змия попра, риторов разумы укротивши.

 

Молитва святой великомученице Екатерине


Великомученица ЕкатеринаО
святая Екатерино, дево и мученице, истинная Христова невесто! Молим тя, яко особливую благодать, еюже предвари тя Жених твой, Сладчайший Иисус, приимшую: якоже посрамивши прельщения мучителя мудростию твоею, пятьдесят витий победила еси, и напоивши их небесным учением к свету истинныя веры наставила еси, тако испроси и нам оную Божию мудрость, да и мы, вся козни адскаго мучителя расторгше, мира же и плоти соблазны презревше, достойни явимся Божественныя славы, и к расширению святыя нашея Православныя веры сосуди достойни соделаемся, и с тобою в небесней скинии Господа и Владыку нашего Иисуса Христа со Отцем и Святым Духом восхвалим и прославим во все веки веков. Аминь.

Святая великомученица Екатерина, моли Бога о нас!

 

Окончание

Православный молитвослов >>

Великомученица Екатерина. Мульткалендарь

На главную страницу сайта - Семья и Вера